Festival de Música - activitats culturals del comú d'Encamp

  • Què? Activitats culturals
  • Quan? 05/06/2023 de 19:00 a 20:00 (Europe/Madrid / UTC 200)
  • Contacte
  • Departament de Cultura i Afers Socials del comú d'Encamp.
  • +376 731 490
  • On? La Valireta, Encamp.
  • Afegiu l'esdeveniment al calendari iCal

 

Arriben els festivals de final de curs de les activitats culturals impulsades des del Departament de Cultura i Afers Socials del comú d'Encamp!

El segon festival serà el de Música, on els alumnes del curs mostraran tot el que han aprés en matèria de guitarra, violí i piano.

La celebració començarà el 5 de juny, a les 19 h, a La Valireta d'Encamp.

 

Els alumnes que faran les actuacions seran els següents:

  • Guitarra (amb el professor Gregori Aguiló)
  1. Llura Roure i Alex Christau Hip Hop (Represent) i Ben E King ( Stand by me
  2. Aina Santos, Angela Santamaria i Clara Carrera Metal (Lead Boots) i Sia (Chandelier)
  3. Ariadna Marin, Lucia Becerra i Santiago Lopez Bill Withers (Aint no sunshine) i The greatest showman (This is me)


  • Violí (amb el professor Alexandre Arajol)
  1. Lua Teixeira i Eric Anguera Far West
  2. Jazmin Lechuga Alabama
  3. Cinta Farriol Barrier Reef
  4. Lucia Asin i Aaron Asin Ritmes africans
  5. Oscar da Costa Surfin
  6. Inés Rodriguez i Roc Tugues Aire Celta
  7. Martina Comella Vals
  8. Teo Tugues Duo nº 3 de Mazas (Romance & Rondo)


  • Piano (amb la professora Esther Dominguez)

I. PETITS (6-8 ANYS)

  1. Aroa PUBILL PIROT- King Of The Land
  2. Max GAUTHERIN VOUGEOTGallopPony
  3. Eric ANGUERA DOMINGUEZ- Russian Dance
  4. Maria BARRIS HOMARMy invention-come see the parade!
  5. Adrian GONÇALVES- Sailing the Sun
  6. Mila MANZANO UZUNOVIC- Lightly Row

II. MITJANS (9-11 ANYS)

  1. Joan BABI MOLNE- Mozart’s Five Name’s
  2. Mia DIAZ CUARESMA Kites in the Sky
  3. Sofia DE CASTRO CASTELLRussian Sailor Dance
  4. Elia CAPDEVILA TORT- Forest Drums
  5. Meritxell MICO SALAS – Almost likeDream

III. INTERMIG (+12 ANYS )

  1. Aina SANTOS DOMENECH – The Ice Skaters / Down by the Bay
  2. Aina SANTOS DOMENECH & Emma GUITART SENDINO- Duo Yankee Doodle
  3. Sakina BEN YOUNES BEN TAHARMoonlight
  4. Ona DIAZ CUARESMA- Captain Hook’s Rockin Party
  5. Sharon PRAT BUENAVIDA -The Dragon Hunt/ The Milky Way

IV. GRANS (+12 anys): 15 minuts (3 minuts per alumne aprox)

  1. Emma GUITART SENDINO- Cossack Ride/Lunar Eclipse/Night of the Tarantella
  2. Hugo JORDAN FERNANDEZ- Super Mario Theme
  3. Yara OLIVEIRA RODRIGUES & Pol ROCA ANTORALAnother Love
  4. Inés RODRIGUEZ BENLLIURE MalagueñaViento invernal
  5. Pol ROCA ANTORAL- The Medieval Piper /Whispers of the Wing
Preu